Olgularla Evde Diyaliz Tedavilerine Yaklaşım Toplantısı Gerçekleştirildi.

Olgularla Evde Diyaliz Tedavilerine Yaklaşım Toplantısı Gerçekleştirildi.

Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi ve DPÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile birlikte düzenlenen “Olgularla Evde Diyaliz Tedavilerine Yaklaşım Toplantısı’na Dumlupınar Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları, Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekterliği Tıbbi Hizmetler ve İdari Hizmetler Başkanları, Diyaliz Hemşireleri, Kütahya Böbrek Derneği Başkanı ve diyaliz hastaları katıldı.

Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Serhat Yalçınkaya ve Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz. Dr. Sabahattin Altıntaş toplantının açılış konuşmalarında toplantının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ettiler. 

Toplantının eğitim konuşmalarını, Prof. Dr. Ercan Ok, Prof. Dr. Ahmet Uğur Yalçın, Doç. Dr. Erim Gülcan, Doç. Dr. Şeref Yüksel, Doç. Dr. Salih İnal, Doç. Dr. Sena Ulu,  Doç. Dr. Gökhan Temiz, Uzm. Dr. Bülent Özgür, Uzm. Dr. Veysel Kıdır gerçekleştirdi. 

 “Olgularla Evde Diyaliz Tedavilerine Yaklaşım Toplantısı” adı altında gerçekleşen etkinliğin düzenlenmesine öncülük eden Doç. Dr. Erim Gülcan, tüm sağlık alanlarında olduğu gibi, Nefroloji alanındaki güncel tedavi yöntemlerini de yakından takip ettiklerini ve Ev Hemodiyalizi ile ilgili bilincin artırılması noktasında da destek olacaklarını ifade etti. Gülcan kapanış konuşmasında toplantıya destek veren başta DPÜ Tıp Fakültesi,  Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekterliği ve Kütahya Böbrek Hastalıkları Derneğine ve ayrıca toplantıya farklı illerden eğitici olarak destek veren tüm öğretim elemanları ve eğiticilere teşekkür etti.

 

Son Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2016, Perşembe