Dünya Böbrek Günü Etkinliği

Dünya Böbrek Günü Etkinliği

 

Dünya böbrek günü etkinliği nedeniyle Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Hakan Vural, İç Hastalıkları AD.’dan Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Erim Gülcan ve DPÜ Evliya Çelebi Eğitim Araştırma Hastanesi diyaliz ekibi Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören’i makamında ziyaret ettiler.

Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören, Doç. Dr. Erim Gülcan ‘dan  dünya böbrek günü etkinlikleri konusunda bilgi aldı. Sayın Gülcan “Dünya Böbrek Günü her yılın Mart ayının 2. haftasının perşembe günü kutlanmaktadır. Bu yılki yeni konsept böbrek hastalığı konusunda okul çağındaki çocukların bilinçlendirilmesi ve bu konudaki farkındalığın arttırılmasıdır. Bu vesileyle bugün Kütahya Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı iki ilköğretim okulunda bilgilendirme toplantıları yaptık. Ayrıca, bu yıl Belediyemizin katkılarıyla diyaliz ve böbrek hastaları için moral gecesi düzenliyoruz.”  şeklinde konuştu.

Ziyaret sonunda, nefroloji ve diyaliz ekibi Rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören ’e günün anlam ve önemini simgeleyen “böbreklerimi seviyorum onları koruyorum” yazan bir tişört hediye etti.  

Son Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2016, Cuma