Kütahya’da Diyaliz Hastaları Üçünü Kez Piknikte Buluştu

Dumlupınar Üniversitesi Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören diyaliz hastaları piknikte bir araya geldi. D.P.Ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki  diyaliz hastaları ve çalışanları, 20 Ağustos 2017 Pazar günü Enne Barajı  mesire alanında  düzenlenen piknik etkinliğinde buluştu.
Diyaliz hastalarını moral seviyesini üst düzey tutmak amacıyla ve onlara güzel bir gün yaşatmak için düzenlenen piknikte müzik eşliğinde eğlenceli saatler geçirildi. Katılımın yoğun olduğu ( 300-350 hasta ve yakını olmak üzere)   moral pikniğine,  Hastanenin Diyaliz Ekibi, hasta ve hasta yakınları olmak üzere hastalarımızın taşınmasında emeği geçen servis şoförleri de katıldı.

Etkinlik için; Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Erim Gülcan, Kütahya Sağlık, Eğitim, Çevre ve Turizm Derneği, Kütahya SAYTED (Sanatla Yaşam ve Terapi) Derneği, Böbrek Hastaları Derneği ve  Köftecioğlu Termal Turizm Ali Rıza Doğru’na  katkı sağladığı belirtildi.

 

25 Ağustos 2017, Cuma / 264 defa okundu.

Duyurular


Tüm Duyurular